آموزش روش ویرایش Body در SolidWorks

روش ایجاد Body در SolidWorks

قبلاً در مورد اهمیت Body در SolidWorks صحبت کردیم. در آنجا گفتیم که پایه و اساس برخی محیط‌های SolidWorks ساخت Body است. همچنین روش‌های ایجاد Body در SolidWorks توسط Sketch و گزینه Merge Result توضیح داده شد.

ویرایش کردن Body در SolidWorks

اگر به هر یک از روش‌های گفته شده در محیط Part از SolidWorks، بدنه ایجاد کنید، در نمودار درختی پوشه مربوط به Body در SolidWorks ایجاد می‌شود.

body folder in design tree

پوشه Body در SolidWorks

ابزار اصلی، کلیک راست کردن روی این موضوعات از پوشه Solid Bodies است. اگر روی این موضوعات کلیک راست کنید، همانند شکل منویی باز می‌شود.

body menu in SolidWorks

منوی کار با Body در SolidWorks

منوی ویرایش Body در SolidWorks

اولین مورد Isolate است. از این مورد برای کار کردن روی Body در SolidWorks در محیط‌های شلوغ استفاده می‌شود. به این ترتیب سایر بدنه‌ها از محیط گرافیکی حذف شده و کار ساده‌تر می‌شود. برای بازگشت به حالت قبلی از Exit در نوارابزار Isolate استفاده کنید.

Isolate in Body

isolate در ویرایش Body

 با استفاده از گزینه Material می‌توان به این بدنه جنس داد. با این ترتیب امکان تعریف خواص مختلف برای قطعات یک Part وجود دارد. این موضوع در تحلیل بسیار کاربردی است. به این ترتیب می‌توان تحلیل‌های Contact با خواص مختلف را به سادگی انجام داد.

Material for body in SolidWorks

تعریف material برای Body

از گزینه Delete/Keep Body برای پاک کردن بدنه استفاده می‌شود. مثلاً فرض کنید بعد از طراحی قالب از یک قطعه در محیط Mold Tools می‌خواهید خود قطعه را پاک کنید و فقط بدنه قالب را نگهدارید. این گزینه بهترین مورد برای این کار است.

Delete Body in SolidWorks

پاک کردن Body

در قالب‌سازی گاهی از یک قطعه بعد از Pattern کردن در یک شبکه‌بندی مستطیلی یا دایره‌ای قالب تهیه می‌شود. به این ترتیب قالب شامل بیش از یک حفره خواهد بود. در این صورت، در نمودار درختی بیش از یک قطعه در نمودار درختی ظاهر خواهد شد. این مورد باعث طولانی شدن نمودار درختی می‌شود. با گزینه Add to New Folder می‌توان در پوشه Solid Bodies یک زیر پوشه ایجاد کرد. به این ترتیب می‌توان بدنه‌های مشابه را در یک پوشه مدیریت کرد.

add new folder in Body

قرار دادن بدنه‌ها در یک پوشه

روش ذخیره کردن Body در SolidWorks

آخرین و مهم‌ترین گزینه در این بخش، Insert Into New Part است. به کمک این دستور می‌توان Body را از هم جدا کرد و هر کدام را داخل یک Part قرار داد. بعد از انتخاب این گزینه، پنجره این دستور باز می‌شود. این پنجره را تایید کنید. Body وارد یک Part جدید شده و نرم‌افزار از شما می‌خواهد محل ذخیره شدن را انتخاب کنید.

Save Body in SolidWorks

ذخیره کردن Body

دقت داشته باشید که این بدنه به بدنه اصلی مرتبط است و اگر تغییری در آن بدنه اصلی ایجاد شود، تمام زیر مجموعه‌های آن هم تغییر خواهند کرد. در مطالب بعدی روش‌های کار با بدنه‌ها همانند جابجایی و قیدگذاری آنها گفته خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.