آموزش روش کار با Body در SolidWorks

Bodyدر SolidWorks و روش ایجاد آن

در دو آموزش قبل، روش ایجاد Body در SolidWorks توضیح شد و همچنین نحوی کار با پوشه Solid Bodies بطور کامل شرح داده شد. در این آموزش سعی دارم کار با بدنه‌ها در یک Part را توضیح دهم. در این آموزش فرامی‌گیریم چطور یک بدنه را وارد محیط جدید کنیم و چطور همانند محیط Assembly، بین بدنه‌های مختلف قیدگذاری کنیم.

وارد کردن Body در SolidWorks

در SolidWorks می‌توان در یک Part، Part دیگری را بصورت Body وارد کرد. برای این کار باید از دستور Insert Part استفاده کرد. این دستور در منوی Insert قرار دارد. همچنین برای اجرای آن می‌توانید از Search Commands استفاده کنید.

وارد کردن Body در SolidWorks

وارد کردن Body در SolidWorks توسط دستور Insert Part

بخش اول این دستور Transfer است. هنگامی که یک Part، با کاربری Body وارد یک Part دیگر می‌شود، نمودار درختی خود را از دست می‌دهد. در بخش transfer قرا است تعیین شود که چه مواردی از این قطعه به صورت Body وارد Part جدید شود.

مهم‌ترین نکته تصمیم بین Solid Bodies و Surface Bodies است. سایر موارد صرفاً اضافه کردن جزییات است. مثلاً می‌توان محور مختصات یا صفحات را انتقال داد.

بخش دوم Locate Part است. از این مورد برای قراردادن قطعه در جای مناسب استفاده می‎شود. این بخش شامل یک دستور است که در آموزش بعدی به طور کامل توضیح داده می‌شود.

بخش سوم Link است. همانطور که در آموزش قبلی در مورد Save کردن Body در SolidWorks صحبت کردیم، هنگام ذخیره کردن Body در SolidWorks، بدنه به موضوع اول وابسته است. اگر در موضوع اول تغییری ایجاد شود، این تغییرات به Body ذخیره شده هم انتقال می‌یابد. در بخش Link با انتخاب گزینه Break Link to Original Part می‌توان وابستگی بین این بدنه و Part اصلی را از بین برد.

بخش آخر، Visual Properties است. اگر در محیط Part بدنه Insert شده، از بخش Display Manager و Render Tools برای قطعه ویژگی رنگ و سطح تعریف شده باشد، با گزینه Propagate From Original Part می‌توان این مشخصات را همراه با Body به محیط Part جدید انتقال داد.

نتیجه نهایی وارد کردن Body در SolidWorks

اگر دستور را تأیید کنید، نتیجه همانند شکل زیر خواهد بود. در این صورت در پوشه Solid Bodies، علاوه بر قطعه قبلی، یک Body هم نام با قطعه وارد شده خواهیم داشت.

part وارد شده بصورت Body در SolidWorks

تغییرات نمودار درختی بعد از وارد کردن Body به یک Part

همچنین در نمودار درختی، بعد از Feature مربوط به قطعه اصلی، آیکون یک Part قرار دارد که مربوط به قطعه وارد شده است.

نکته قابل توجه در مورد Body در SolidWorks

ذکر این نکته ضروری است که کار انجام شده در بالا، خیلی شبیه کار در محیط Assembly است. با این تفاوت که کار در محیط مونتاژ سریع‌تر و ساده‌تر از کار با Body در SolidWorks است. در آموزش بعد در مورد نحوی حرکت دادن و جابجایی Body در SolidWorks توضیح خواهم داد. این بخش شبیه‌ترین مورد به Assembly می‌باشد. این موضوع را در نظر داشته باشد که کار در محیط مونتاژ باید مبنای طراحی شما قرار گیرد. مگر اینکه درگیر کاربردهایی همانند قالب‌سازی شوید که بهترین حالت وضعیت کار با Body در SolidWorks است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.