اینفوگرافیک- اینشتین چگونه آغاز کرد؟

تفکر بصری

به نظر والتر ایساکسونزندگی‌نامه‌نویس اینشتین عاشق مطالعه بود. در زندگی او مدرسه­ ای بود که در آن روش فراگیری جدید -روش تفکر بصری- را آزمایش می­کرد. یک معشوق، تنها دانشجو مؤنث فیزیک، کسی که به اولین شنونده ایده­ های اینشتین تبدیل شد. یک عمو که مهندس الکترونیک بود و به تفکرات او بها می‌داد و یک عموی دیگر در بلژیک که از زمانی که آلبرت یک کودک بود مطمئن بود که او یک نابغه است.

how-einstein-started-infographic persian02

اینشتین واقعاً چگونه آغاز کرد- یک تجربه تفکر

اما در آغاز تمام این­ها چه بود؟ بر اساس کتاب  والتر ایساکسون، یک قطب‌نما آغاز گر همه چیز بود. هنگامی که پدرش یک قطب‌نما برای او آورد تا با آن سرگرم شود، آلبرت پنج ساله در بستر بیماری دراز کشیده بود. آلبرت پرسید که این قطب‌نما چگونه کار می­کند. نه،اشتباه نکنید، تنها گفتن این که قطب­ نما به دلیل میدان مغناطیسی زمین کار می­کند برای او کافی نبود. او می­خواست بداند که واقعاً چطور کار می­کند. او می­خواست آن را بافکرش ببیند و تجسم کند.

بعد از دیدن قطب‌نما و خواندن کتاب‌های فراوان، یک کتاب بود که واقعاً در ذهن آلبرت باقی ماند به قدری که او شروع به تصویرسازی ذهنی تمام مطالبی کرد که در آن خوانده بود. این کتاب، کتاب مردم در دانش طبیعی بود. نویسنده کتاب مشخصاً از خوانندگانش درخواست کرده بود که یک سفر خیالی در فضا داشته باشند، و اینشتین این کار را در سن ۱۵ سالگی انجام داد، در حال قدم زدن در کنار محله­ ی ایتالیایی، او در آغاز تصور کرد که حرکت با یک پرتو نور چطور خواهد بود. آن اولین تجربه تفکر او بود. یکی از موارد زیادی که بعدها او را تبدیل به کسی کرد که همه ما می‌شناسیم.

درباره تجارب فکریش، اینشتین جمله معروفی دارد:

نشانه حقیقی هوش، دانش نیست بلکه تصور و خیال است.

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.