اگر جای یک دستور را در SolidWorks نمی‌دانیم، چطور آن را اجرا کنیم؟

Search Commands در SolidWorks

در نسخه‌های قدیمی SolidWorks، هر کدام از بخش‌ها مثل Sketch، Feature، Surface و … یک نوار ابزار مجزا داشت. معمولاً هر کاربر SolidWorks، چیدمان مخصوص به خود را در محیط‌های مختلف برای نوار ابزارها داشت. این نوع تقسیم‌بندی تا مدت‌ها در نرم‌افزار SolidWorks وجود داشت. اما تغیر نوار ابزارها تقریباً در نسخه‌های جدید تمام نرم‍‌افزارهایی مثل SolidWorks، CATIA و Inventor اتفاق افتاد. بعد از آن همانند شکل ۱، Command Manager بوجود آمد که اکثر دستورات پرکاربرد محیط‌های مختلف را در خود دارد. البته هنوز هم نوار ابزارهای  قدیمی مختلف در نرم‌افزار SolidWorks وجود داد.

Command Manager in SolidWorks

ایجاد این نوع چیدمان در نوار ابزارها سبب شد برخی از دستوراتی همانند Split که کمتر کاربرد دارند از این مجموعه حذف شوند. البته در SolidWorks تقسیم‌بندی کلی نوارهای کشویی بالای محیط گرافیکی تا حد زیادی قابل بررسی است. به این ترتیب که دستورات رسم در محیط Sketch همانند دستور Line، Circle، Spline و … در بخش:

Tools>>Sketch Tools

قرار دارند و دستورات ویرایش محیط Sketch نرم‌افزار SolidWorks در مسیر زیر هستند:

Tools>>Sketch Entities

از این نوع تقسیم‌بندی را در بخش Part و Feature به وفور می‌توان دید.  حال با وجود تمام این اطلاعات، اگر نیاز به اجرای دستوری مثل Dynamic Mirror داشته باشید و جای آن را ندانید، می‌توان از بخش Search Commands استفاده کنید. برای این منظور همانند شکل ۲، از بالای نرم‌افزار روی بخش SolidWorks Help کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Search Commands را فعال کنید.

Search Commands in SolidWorks

از این به بعد همانند شکل ۳، برای اجرای هر دستور تنها کافی است در بخش Search Commands نام دستور را تایپ کنید. به این ترتیب تنها با دانستن نام دستور می‌توان آن را اجرا کرد.

Dynamic Mirror in Search Commands

یکی از کاربردهای دیگر Search Commands اضافه کردن دستور به نوار ابزارها است. به حالت عادی باید همانند شکل ۴ از مسیر زیر برای اضافه یا کم کردن دستور استفاده کرد.

Tools>>Customize

با باز بودن پنجره Customize تنها کافی است دستورات مورد نظر را Drag کرد.

Customize menu in SolidWorks

همین روش را در مورد Search Commands هم می‌توان اجرا کرد. داخل Search Commands یکی از دستورات SolidWorks را جستجو کنید. سپس همانند شکت ۵، دستور را Drag کرده و داخل نوار ابزار مناسب قرار دهید. یکی دیگر از ویژگی‌های این حالت علامت Show (چشم) قرارگرفته در کنار دستور در زمان جستجو در SolidWorks است. اگر روی این موضوع کلیک کنید و موس را حرکت ندهید، نرم‌افزار SolidWorks، مسیر دستور از نمودارهای بالای SolidWorks باز می‌کند و با یک فلش قرمز جای دستور را نشان می‌دهد. حتماً این حالت را امتحان کنید.

adding Commands in SolidWorks

هنگامی که در حال تمرین کردن با نرم‌افزار SolidWorks هستید، کار با این دستورات می‌توان در تسلط شما اثرگذار باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.