ساخت و مدیریت layer در SolidWorks 2017

ویدیو آموزش سالیدورک (SolidWorks 2017) در محیط drawing

یک تجربه از آموزش SolidWorks

در سال‌های اخیر  با آموزش SolidWorks به تجربه متوجه شدم که تمرکز دانشپذیران در فراگیری نرم‌افزارهای مدلسازی مثل SolidWorks و CATIA بیشتر به مدلسازی است. در حالی که با کمی تجریه در محیط‌های صنعتی، به سادگی می‌توان اهمیت بخش نقشه کشی را دریافت. هر چند ایجاد کرن مدل مناسب و ساختن مجموعه مونتاژی اثر چشم‌گیری در پیشبرد یک پروژه دارد، ولی تا زمانی که نقشه مناسب از مجموعه در دست نباشد کاری از پیش نمی‌رود. به همین خاطر تصمیم گرفتم در این سریال از ویدیو آموزش‌ سالیدورک، به بررسی کاربری محیط Drawing توجه خاص داشته باشم.

برای اولین مورد، کار با زبانه layer از محیط drawing مطرح شده است. در طی آموزش از SolidWorks2017  استفاده شده است. به طور خلاصه می‌توان گفت در این آموزش هدف ساختن نقشه همانند شکل زیر است. در این نقشه توسط رنگ‌ها، اندازه‌ها و سایر بخش‌های نقشه از هم جدا شده‌اند.


بخش‌های آموزش layer در SolidWorks 2017

این آموزش شامل دو بخش اصلی است.

  • ساختن انواع لایه و مدیریت کردن آن در محیط Drawing
  • ذخیره کردن محیط Drawing به عنوان یک قالب جدید به همراه لایه ایجاد شده

دانلود ویدیو آموزش مدیریت layer در SolidWorks 2017

این آموزش بطور رایگان در اختیار اعضای سایت آکادمی مهندسی ایده قرار دارد و تنها با عضویت می‌توانید به محتوای این آموزش دسترسی داشته باشید.

دانلود

 


نکات نهایی

نکته اول، همه می‌دانیم که نام این نرم‌افزار SolidWorks است، با همین ترکیب حروف بزرگ و کوچک و bold بودن بخش اول آن. ولی در این مقاله و سایر بخش ‌های سایت به عنوان غلط رایج از سایر عناوین هم استفاده شده است.

نکته دوم، تصویر بالا مربوط به نقشه سه بعدی شماره ۳۴ است که از همین جا می‌توانید آن را دنلود کنید.

و در انتها، من ، مهدی همت‌آبادی هستم و در امیدوارم این آموزش برای شما کارگشا باشد. خوشحال می‌شوم مباحث مورد علاقه خود را برای قراردادن در سایت در پایین همین مقاله به من اطلاع دهید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.