نام نرم‌افزار سالیدورک و کتیا را چطور بنویسیم

خطاهای رایج در نوشتن نام نرم‌افزار سالیدورک

در مقاله‌ای که بین نرم‌افزار سالیدورک و کتیا و اینونتور مقایسه‌ای انجام دادیم، از روند‌های google trend استفاده کردیم. برای مشاهده حجم جستجو‌های هر موضوع، نیاز بود نام نرم‌افزار را در trend قرار دهیم. مشکل در نام نرم‌افزار SolidWorks بود که در آنجا از عبارات مختلفی استفاده شد. از طرفی این روزها در حال استخدام یک مهندس مکانیک هستم که مهم‌ترین ویژگی آن باید تسلط بر سالیدورک باشد. به بهانه برخورد با غلط‌های عجیب در رزومه‌های دریافت شده تصمیم گرفتن در این نوشته در مورد اسم نرم‌افزار چند نکته را یادآور شوم.

اموزش نرم‌افزار سالیدورک

روند سرچ نام نرم‌افزار سالیدورک و کتیا در گوگل

اشتباه در نگارش نام نرم‌افزار SolidWorks و CATIA در رزومه

برای کسی که ادعای کار با یک نرم‌افزار مثل سالیدورک را دارند، بزرگ‌ترین اشتباه، غلط نوشتن نام نرم‌افزار است. هر شرکت تولید نرم‌افزار به حالت مشخصی نام خود را می‌نویسد. شاید خیلی برای مجموعه‌های داخلی دقت در نوشتن نان مهم نباشد (تا حدی که برخی از این شرکت‌ها حتی در آگهی‌های خود هم نام نرم‌افزار را اشتباه اعلام می‌کنند) ولی برای مجموعه‌های حرفه‌ای و اکثر بخش‌های خارجی دقت در نوشتن نام‌ برابر دقت شما در انجام کارها است. پس اگر برای دریافت بورس تحصیلی و پذیرش از دانشگاه‌های خارجی در حال نگارش رزومه هستید حتماً به نام نرم‌افزار توجه کنید.

 برای نرم‌افزار سالید ممکن است این نگارش‌های غلط Solid، SolidWork، Solid Work و یا Solid Works استفاده شود. نگارش صحیح SolidWorks است؛ حتماً بصورت پیوسته باشد، از S و W بزرگ استفاده شود و s آخر هم فراموش نشود. در مورد نرم‌افزار کتیا مشکل کمتر است. تنها اشتباهی که به نظر من می‌رسد، catia (با حروف کوچک است). در حالی که این نام این نرم‌افزار مخفف Computer Aided Three-dimensional Interactive Application است، پس حتماً باید نام آن را با حروف بزرگ یعنی CATIA بنویسیم.


در فارسی چطور نام نرم‌افزار سالیدورک و کتیا را بنویسیم

خوب، این موضوع هم تا حد زیادی شبیه به بحث قبل است، البته در مورد نرم‌افزار کتیا، تقریباً ابهامی وجود ندارد و فقط به یک حالت می‌توان آن را نوشت. البته گاهی بخاطر تلفظ غلط، از عنوان کاتیا استفاده شده است که خیلی رایج نیست. ولی در سالیدورک تنوع بیش از این‌ها است. سالید، سالیدورک، سالید ورک، سالید ورکز همگی اشتباهات رایج در نوشتن نام است. اگر می‌خواهید از نام صحیح استفاده کنید باید سالیدورکز را تایپ کنید.

چرا ما در سایت از نام‌های متفاوت سالیدورک یا Solid استفاده می‌کنیم

تا به اینجا نگارش صحیح نام نرم‌افزار SolidWorks و CATIA را یادگرفتیم، ولی در همین نوشته و سایر نوشته‌های سایت (مثلا این مقاله در مورد اصول یادگیری نرم‌افزار سالیدورک) اگر کمی دقت کنید، خواهید دید که من به دفعات از نام‌های اشتباه استفاده کرده‌ام. دلیل اصلی آن توجه به SEO و بهینه شدن سایت برای موتورهای جستجویی همانند google است. اگر شما توسط جستجو در این موتورها به سایت من منتقل شده‌اید، به دلیل همین فرایند بوده است. در واقع بخاطر تعدد اشتباه در سرچ نام نرم‌افزار در موتورهای جستجو به صورت سالیدورک، من هم مجبور هستم از همین نام در سایت استفاده کنم تا فزادسترسی به سایت راحت‌تر شود.

 

و در پایان…

مهدی همت آبادی هستم، طراح، برنامه‌نویس و عاشق تدریس. سعی کردم در این نوشته تجارب چند سال خود در زمینه کار و تدریس در مورد نام نرم‌افزارها در اختیار شما قرار دهم. امیدوارم این مطلب برای شما کاربردی باشد و از این به بعد در مواردی که نیاز به دقت دارد از نام درست نرم‌افزار استفاده کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.