ویدئو آموزش دستور text در سالیدورک

روش ایجاد نوشته در سالیدورک

یکی از مواردی که در سالیدورک زیاد با آن سر و کار خواهید داشت (مخصوصاً اگر کارهایی شبیه طراحی صنعتی انجام دهید)، دستور text است. به کمک این دستور می‌توان به سادگی یک نوشته را در قالب sketch ایجاد نمود، نوع فونت و اندازه آن را تغییر داد و حتی اگر بخواهیم می‌توان در ظاهر فونت‌ها تغییراتی ایجاد کرد. همچنین می‌توان این نوشته‌ها را بجای خط افقی، روی یک منحنی نوشت (مثل لوگوهای و علائم تجاری). همچنین در این ویدئو آموز داده‌ام که اگر قرار باشد با این دستور نوشته‌ای را ایجاد کنید که بخواهد روی یک قالب ایجاد شود، چطور باید آن را بصورت معکوس ایجاد کرد تا در نهایت قطعه خارج شده از قالب دارای نوشته صحیح باشد. علاوه بر این در سالیدورک امکان ایجاد حجم از نوشته‌ها وجود دارد. هم می‌توان extrude کرد و هم می‌توان از دستور wrap استفاده کرد. در نوشته رسم بر روی استوانه در سالیدورک این موضوع شرح داده شده است.

در ادامه ویدئو آموزش دستور text در سالیدورک بصورت رایگان قابل مشاهده و دانلود می‌باشد. در این ویدئو علاوه بر دستور text در ابتدا توسط دستور boundary در محیط  surface یک رویه ایجاد شده و سپس روی این سطح توسط دستور text نوشته ایجاد شده و در نهایت توسط دستور wrap این نوشته روی سطح تصویر شده است.

مهدی همت آبادی هستم و امیدوارم این فیلم آموزش سالیدورک برای شما مفید باشد. اگر سؤالی در مورد این آموزش دارید در انتها همین نوشته بپرسید. همچنین اگر نظر یا انتقادی دارید در انتهای همین نوشته خوشحال می‌شوم که اعلام نمایید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.