ویدیو آموزش طراحی توپ فوتبال در SolidWorks

روش طراحی توپ فوتبال به کمک SolidWorks

یکی از تجربیات مشترک هر مدرسی در زمینه آموزش نرم‌افزارهایی مثل SolidWorks، تمرینات پرتکرار در فرایند یادگیری نرم‌افزار است. به همین دلیل در هر کلاس بیش از نیمی از زمان دوره را صرف تمرینات مختلف می‌کنم. مهم‌ترین دلیل من برای این مورد جابجایی تمرکز از تمرکز مبحث محور به پروژه محور است. در سیستم مبحث محور شما دستوراتی مانند extrude را به تنهایی فرامی‌گیرید. ولی ممکن است نتوانید به راحتی دستور extrude را در یک هندسه واقعی تشخیص دهید. به همین دلیل آموزش پروژه محور به تجمیع و دستورات و ایجاد پیوند بین دستورات مختلف کمک می‌کند. در اینجا این موضوع بیشتر مورد بحث قرار گرفته است.

در این نوشته، سعی کرده‌ام با ترکیب دستورات مختلف و بیشتر از همه با جابجایی بین محیط Assembly و محیط Part از نرم‌افزار سالیدورک، مفهوم ویرایش قطعات و ایجاد قطعات در محیط Assembly را شرح دهم. یکی از روش‌های بسیار موثر در مدلسازی با سالیدورک، متصل کردن ویژگی‌های چند Part در یک محیط مونتاژ است. بطور مثال، sketch یک part را به لبه یک feature از یک part دیگر متصل کنیم. این موضوع اگر با دقت به کار گرفته شود، ویرایش مدل‌ها را ساده‌تر می‌کند. ولی اگر در استفاده از آن دقت کافی نشود، به سرعت باعث ایجاد خطا در مذل می‌شود. موضوع ایجاد خطا هم در ویدیوهای زیر توضیح داده شده است.

در این آموزش از مبحث مونتاژ از سالیدورک از دستورات بخش surface، دستوز loft و revolve بخش feature و دستور circular pattern در محیط Assembly استفاده شده است.

این مبحث شامل ۵ ویدیو می‌باشد. که می‌توانید به رایگان از آنها استفاده کنید. این ویدیو‌ها بخشی از مجموعه آموزشی تمرینات کاربردی سالیدورک است که به زودی برای فروش در سایت قرار داده خواهد شد

اگر در اینجا فقط یک ویدیو مقدمه را مشاهده می‌کنید، باید در ابتدا با اطلاعات کاربری خود وارد سایت شوید. برای این کار از ساید بار سمت چپ استفاده کنید. اگر هم عضو نیستید از اینجا اقدام کنید و بعد از عضویت از دانلود رایگان تمام نقشه‌ها استفاده کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.