۷ میلیارد جمعیت کره زمین مشغول چه کاری هستند؟

تعداد محدودی انسان برروی کره زمین زندگی می کنند- قریب به ۷ میلیارد نفر. هیچ تجارت یا دولتی نمی تواند مشتری بیشتری از جمعیت جهان داشته باشد. مردم جهان هر روزه مشغول چه کارهایی هستند؟

تنها ۲۴ ساعت در شبانه روز وجود دارد که زمان محدودی است و کسی قادر به افزایش آن نیست. همچنین عمر ما محدود است ( ۷۸ سال میانگین عمر مردم جهان). دانستن اینکه مردم جهان چگونه از این زمان محدود استفاده می کنند می تواند به شما کمک کند تا از زمان خود بهتر استفاده کنید و اگر یک کارآفرین هستید به شما این کمک را میکند که کاری را انجام دهید که مردم میخواهند.

در این قسمت میتوانید حقایقی را درمورد جهان بیاموزید.

۳/۱ زندگی افراد به خواب میگذرد
فعالیتی که بیشترین زمان را به خود اختصاص میدهد خوابیدن است. اگر شما ۷۸ سال زندگی کنید، ۲۸٫۳ سال را به خواب مشغول خواهید بود. اگر شما موفق به یافتن محصولی برای بهبود خواب شوید، مشتریان شما محصولاتتان را هر روز برای ۱/۳ از زندگیشان استفاده خواهند کرد. اگر کیفیت خواب را بهبود بخشید، به مردم برای رهایی از کابوس ها کمک کنید، خدمت بزرگی به بشریت کرده اید.

افراد ۶ سال را با ناراحتی به انجام کارهای خانه میگذرانند
کسی نیست که انجام کارهای خانه را دوست داشته باشد. اگر شرکتی کارهایی مثل جارو و ظرف شستن را برای شما انجام دهد، به شما کمک کرده ۶ سال از زندگیتان را بازیابی کنید.

افراد ۹ سال را به سرگرم کردن خود میپردازند
افراد تقریبا زمان یکسانی با کارکردن را به سرگرمی‌ها اختصاص می‌دهند و این درحالی است که برای این سرگرمی پولی دریافت نمی‌کنند. مشخص شده است که اگر افراد به شغل خود علاقه داشته باشند، احساس رضایتمندی بیشتری دارند (آن را همانند تفریح دوست خواهند داشت). پس اگر با آموزش افراد را به سمت شغلی  که ممکن است به آن علاقه مند باشند، راهنمایی کنید، کمک شایانی به آنها کرده اید.

تقریبا نیمی از جمعیت جهان بیکار هستند
وسیع ترین گروه مردم جهان کودکانی هستند که به سن کار نرسیده‌اند. جهان ما چگونه این کودکان را به ۲ میلیارد مغز و نیروی کار آینده تبدیل خواهد کرد؟ هزینه نیروی کار کاهش خواهد یافت؟ آنها شغل‎هایی را خواهند داشت که هنوز وجود نداد؟ آنها مهارتی خواهند داشت که قابلیت استخدام شدن داشته باشند؟

یک پنجم مردم هنوز مشغول کشاورزی هستند
داشتن یک شغل همیشه راه پیش‌فرض پول دراوردن نبوده است. ۱۰۰ سال پیش کشاورزی شغل اولیه مردم بود و امروزه هنوز یک پنجم مردم به این کار مشغول هستند. کاملا با منطق هم‌خوانی دارد. چون کسی باید غذایی که ما میخوریم را پرورش دهد. اما حال که روبات ها کنترل تولید محصولات کشاورزی را بدست گرفته‌اند انسان‌ها نمی‌توانند و نمی‌خواهند که رقابت کنند. سوال این است که در آینده کشاورزان به چه کاری مشغول خواهند شد؟

تقریبا نیم میلیارد نفر کارآفرین
اگر داشتن یک شغل راه رایج درآمد داشتن است، از خود بپرسید که راه بعدی چه خواهد بود؟ یک گروه ۴۰۰ میلیون نفری از کارآفرین‌ها جواب شما خواهد بود. این‌ها شامل مالک یک دکه روزنامه فروشی تا موسس یک بانک می شوند. چیزی که همه‌ی آنها بصورت مشترک دارند این است که به دنبال کار نگشته‌اند، بلکه خود آن را ساخته اند. احتمالا آینده به ابن صورت خواهد بود که افرادی که قادر هستند کار برای خود می سازند و باقی به دنبال کار خواهند بود. مطمینا جهان به صورتی نخواهد بود که هر ۱۰ میلیارد نفر کارآفرین باشند. اما مسلما نسبت کارمندان به کارآفرینان با زمان حال متفاوت خواهد بود.

این تصاویر فقط یک عکس لحظه ای از دنیای حال حاضر هستند. دنیایی که بی شک به این شکل و با این ارقام باقی نخواهند ماند. پس اگر در حال فراگیری دانش و مهارت، دریافت رتبه، ساخت یک کسب و کار و یا کسب یک شغل جدید هستید، سوال که بهتر است از خودتان بپرسید این است:

من در حال فراگیری و ساختن برای فردای دنیا هستم یا امروز؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.