آموزش پروژه ای MATLAB

یکیproject از آزموده ترین روش های آموزش نرم افزار، انجام پروژهای مختلف می باشد. به این طریق فارغ از سبک آموزش مبحث محور که اکثرا در کلاس درس با آن مطالب را فرا می گیریم، تمام مطالب آموخته شده بصورت یک جا باید فراخوانی شود. به همین دلیل در صورت انجام پروژه های متعدد می توان تسلط خود را به نرم افزار افزایش داد. در این بخش سعی شده که یک مسئله مهندسی و کاربردی توسط نرم افزار MATLAB آموزش داده شود و تئوری و روش برنامه نویسی به طور کامب شرح داده شود. ولی باید توجه داشت که این مطالب با فرض آگاهی از دستورات MATLAB فراهم شده است. این مطالب به تدریج در این بخش تکمیل شده و شما با عضویت در سایت می توانید از بروز شدن محتوی آموزشی جدید آگاه شوید.

انتقال حرارت دو بعدی به روش صریح و ضمنی در MATLAB

blockمعادلات دیفرانسیلی جزئی (P.D.E) یکی از موارد پر کاربرد در محیط های مختلف پیوسته می باشند که نظیر آنها را در معادلات موج یا انتقال حرارت می توان مشاهده نمود. در این مجموعه هدف آموزش برنامه نویسی روش explicit و implicit در حل انتقال حرارت دو بعدی در یک صفحه مستطیلی به روش تفاضل محدود (Finite Difference) است.

 

.

.

.

ادامه

انتقال حرارت یک بعدی به روش صریح و ضمنی در MATLAB

blockمعادلات دیفرانسیلی جزئی (P.D.E) یکی از موارد پر کاربرد در محیط های مختلف پیوسته می باشند که نظیر آنها را در معادلات موج یا انتقال حرارت می توان مشاهده نمود. در این مجموعه هدف آموزش برنامه نویسی روش explicit و implicit در حل انتقال حرارت یک بعدی در دیواره بی نهایت به روش تفاضل محدود (Finite Difference) است.

 

.

.

.

.

    دانلود    

تحلیل اجزاء محدود خرپای دو بعدی MATLAB

blockیکی از سازه های پر کاربرد مهندسی خرپاها می باشند. خرپا را به دو صورت دو بعدی و سه بعدی می توان بررسی نمود. اجزاء خرپا فقط می توانند نیروی کششی و فشاری در راستای محور خود را تحمل کنند و این اجزاء توسط پین های بدون اصطکاک به هم متصل شده اند. در استاتیک از روش مفاصل یا برش زدن و نوشتن معادلات تعادل می توان نیرو در هر المان را محاسبه نمود. در این جا با استفاده از روش اجزاء محدود ابتدا جابجایی در هر مفصل محاسبه شده و سپس تنش در هر المان بدست می آید. همچنین به سادگی می توان نیروی تکیه گاهی را نیز مجاسبه نمود.

 

.

.

    دانلود    

2 نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.