آموزش مبحثی SolidWorks

Printهدف از این بخش فراهم آوردن مجموعه ای آموزشی از مباحث مختلف در نرم افزار SolidWorks است. در این مجموعه به همراه هر متن آموزشی تمام فایل های مورد استفاده نیز قرار دارد. در انتخاب مباحث سعی شده که ابتدا به بخش هایی پرداخته شود که اولا در سطوح حرفه ای و تخصصی بسیار کاربردی می باشند و ثانیا مطالب آموزشی کمی از آنها در دسترس است.
این مجموعه همچنان در حال تکمیل است. به منظور دسترسی به تمام فایل ها بهتر است ابتدا از اینجا در مجموعه ایده نام نویسی نمایید. همچنین با ورود به خانواده مهندسی ایده، در صورت بروز رسانی در این بخش، موارد جدید به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دانلود SolidWorks 2017

هنوز مدت زیادی از انتشار نسخه beta نرم افزار SolidWorks 2017 نگذشته بود که خبر آن همه جا دیده میشد. با اندکی زمان، SolidWorks 2017 SP0 (سرویس پک صفر نرم افزار سالیدورک ۲۰۱۷) تقریبا در هر سایت معروف دانلودی در دسترس قرار داشت.

 

ادامه

روش رسم پیچ و مهره در SolidWorks (سالیدورکز)

اتصالات پیچی یکی از مرسوم­ترین قطعات در هر دستگاه و تجهیزات مکانیکی هستند. به همین دلیل می­توان توقع داشت که برای رسم آن‌ها روش­های مختلفی در هر نرم­ افزار مدل­سازی (SolidWorks، CATIA، Inventor) وجود­ داشته باشد. در این مقاله می­خواهیم روش­های رسم پیچ و مهره در SolidWorks و با امکانات اضافه‌شده در نسخه ۲۰۱۶ بررسی کنیم. برای این منظور رزوه را به دو قسمت تقسیم می­کنیم:

  1. رزوه‌های خارجی (مثل پیچ)
  2. رزوه‌های داخلی (مثل مهره)

.

ادامه

مصاحبه با مهندس همت آبادی در مورد اصول یادگیری نرم افزار سالیدورک

یادگیری هر نرم افزار از جمله نرم افزار سالیدورک نیاز به طی کردن مسیر مشخصی دارد. در این گزارش سعی شده است در مصاحبه‌ای با مهندس همت آبادی سعی شده است نکات مهم و ضروری دریاگیری نرم افزار سالیدورک مورد بررسی قرار گیرد.

.

.

.

ادامه

دستور Variable Pattern

Variable Pattern

شاید بتوان عمده‌ دستورات اضافه ‌شده در نسخه ۲۰۱۵ نرم‌افزار SolidWorks را مربوط به محموعه دستورات pattern دانست، چه در محیط part و چه در محیط assembly. در بخش مربوط به تغییرات مجموعه Feature در مورد دستوری به نام variable pattern توضیحاتی داده شد. در این پست هدف ارائه چند مثال جهت تکمیل آموزش این دستور است. برای دانلود فایل آموزشی و مدل‌های لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید.

.

.

.

ادامه

پاورپوینت آموزشی SolidWorks

powerpoint_logo

در این قسمت بصورت مبحثی پاورپوینت‌های آموزشی نرم‌افزار SolidWorks قرار داد شده است. باید توجه داشت که این مطالب را نمی‌توان به عنوان اولین ابزار در مسیر آموزش مورد استفاده قرار داد، بلکه از این مطالب به عنوان مرور و یادآوری آموخته‌ها می‌توان استفاده نمود. بنابراین می‌توان گفت به منظور تسلط به نرم‌افزار تقریبا باید تمام نکات موجود در پاورپوینت‌ها برای شما آشنا باشد. این بخش همچنان در حال بروز شدن است. برای دانلود هر قسمت بر روی عنوان آن کلیک کنید.

پاورپوینت آموزشی SolidWorks-مقدمه

پاورپوینت آموزشی SolidWorks- محیط sketch

تغیرات بوجود آمده در نسخه ۲۰۱۵ نرم‌افزار SolidWorks

update SolidWorks2015 معمولاً هر نرم‌افزار به همراه نسخه‌ی جدید، علاوه بر بهبود عمل‌کرد نرم‌افزار به دنبال افزایش سادگی کار با نرم‌افزار هم می‌باشد. کاربران قدیمی نرم‌افزار با توجه به عادت به محیط سابق در اکثر موارد فقط نسخه‌ی جدید را نصب می‌کنند و معمولاً به طور تصادفی به قابلیت‌های جدید نرم‌افزار برخورد می‌کنند. در این قسمت سعی می‌شود موارد کاربردی اضافه‌شده به نسخه ۲۰۱۵ نرم‌افزار معرفی شود. این بخش همچنان در حال بروز شدن است. برای دانلود هر قسمت بر روی عنوان آن کلیک کنید.

تغیرات دستور Section View

تغیرات محیط sketch

تغیرات محیط Feature

کاربرد و نحوه­ ی استفاده BLOCK

blockblock موضوعاتی هستند که در تمام محیط های نرم افزار همانند sketch، assembly، drawing و … کاربرد فراوان دارند. توسط block می توان از موضوعات پر کاربرد یک نمونه ایجاد نمود و در بخش های دیگر به راحتی از آن کپی تهیه کرد. همچنین توسط block می توان یک مکانیزم را به سادگی در محیط sketch مدل نمود و خروجی ابعادی مناسب از آن تهیه کرد. در این مجموعه در ۵فصل تلاش شده که تمام کاربردهای block را به همراه مثال های کاربردی آموزش دهیم.

.

.

.

.

    دانلود    

 

 

جابجا کردن تنظیمات بین چند نرم افزار

Capture1در اکثر موارد بعد از نصب نرم­افزار، نیاز به ایجاد تغیرات در تنظیمات سیستم می­باشد. این تنظیمات حتی می­تواند شامل کلیدهای میانبر هم باشد. برای کاربران حرفه­ای معمولا تعداد این نتظیمات قابل توجه می­باشد. در این نوشته هدف آشنایی با روشی می­باشد که در آن به سادگی بتوان تنظییمات را از یک سیستم به سیستم دیگر انتقال داد.

.

.

.

.

.

    دانلود    

 

6 نظر

  1. با تشکر از شما و سایت بسیار بسیار خوبتون. مطالب سایت خیلی کاربردی و مفید هستند. ممنونم از شما

  2. باتشکر از مطالب مفید سایت

  3. مهندس عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی
    واقعا نمی دونم به چه زبانی باید از شما تشکر کرد به خاطر فعالیت فرهنگی که میکنید و وقتی که میذارید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.