Undo کردن در دستور Trim از نرم‌افزار سالیدورک

Undo کردن دستور Trim در نرم‌افزار سالیدورک

دستورات زیادی در سالیدورک وجود دارند که هر از گاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند، مثل دستور Split Entities، احتمالاً اسم بعضی از این دستورها را حتی نشنیده باشید. ولی دستور Trim از جمله دستوراتی است که در آموزش هر نرم‌افزار مدل‌سازی از جمله سالیدورک، باید در همان ساعات اول آن را آموزش داد. دلیل هم کاربرد بیش از حد این دستور در محیط Sketch است. همانند شکل ۱ این دستور ۵ حالت مختلف دارد.

حالت‌های دستور Trim در سالیدورک

اولین روش، Power Trim است. در این روش همانند شکل ۲ با Drag کردن می‌توان موضوعاتی که با موس برخورد می‌کنند را پاک کرد. معمولاً این روش از سایر موارد پر کاربردتر است و دلیل اصلی سرعت بالای این دستور است.

حالت Power Trim در دستور Trim از سالیدورک

حال فرض کنید در زمان برش‌کاری با این دستور در سالیدورک، همانند شکل ۳، construction line را به اشتباه پاک کرده‌اید. برای بازگرداندن آن در سالیدورک، همانند تمام دستورات (به شرط آنکه ReBuild انجام نشده باشد)، می‌توان از دکمه Undo در بالای نرم‌افزار سالیدورک و یا دکمه ctrl+Z استفاده کرد. به این ترتیب تمام بخش‌های Trim شده در آخرین اجرای دستور، از بین می‌رود. یک روش دیگر برای بازگرداندن آخرین موضوع در میان اجرای دستور Trim استفاده از موس است. اگر به شکل ۳ دقت کنید، بعد از برش‌خوردن موضوعات، در محل برخورد موس و موضوع موجود در Sketch، یک نقطه قرمز بوجود می‌آید. اگر موس را مجدداً به محل این نقطه بیاورید، آخرین موضوع برش خورده مجدداً سرجای خود بازمی‌گردد.

Undo کردن دستور Power Trim در سالیدورک

این موضوع مخصوصاً در مورد خط محور بسیار پرکاربرد است. معمولاً در سالیدورک از خط محورها برای مقید کردن موضوعات استفاده می‌شود و پاک شدن آنها باعث خارج شدن Sketch از وضعیت مقید می‌شود. برای رفع این مشکل در SolidWorks 2019 یک ویژگی جدید اضافه شده است که به کمک آن می‌توان خطوط کمکی را در دستور Trim نادیده گرفت. در آینده مطالب مربوط به ویژگی‌های جدید SolidWorks 2019 در سایت قرار داده خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.
فقط چند ثانیه ...
  ما همواره از اطلاعات تماسی شما محافظت می کنیم.